Ве́кторна гра́фіка (також геометричне моделювання або об’єктно-орієнтована графіка) створення зображення з сукупності геометричних примітивів - (точок, ліній, кривих, полігонів), тобто об’єктів, які можна описати математичним рівнянням. На відміну від растрової графіки, яка подає зображення як набір пікселів (точок).
Геометричний примітив - комп'ютерній графіці та CAD-системах використовується в багатьох значеннях, з загальним значенням найпростіших (тобто "атомічних" або таких, що не підлягають подальшому поділу) геометричних об'єктів, які можуть бути опрацьовані (накреслені, збережені) системою. Іноді підпрограми, які відображають відповідні об'єкти також називають "геметричними примітивами". "Найпримітивнішими" з можливих примітивів є точка та відрізок, їх підтримували всі ранні системи векторної графіки.
Ра́строва гра́фіка (англ. Raster graphics) - графіка, представлена у машинній пам'яті у вигляді растру. Обробка растрової графіки здійснюється растровими графічними редакторами.
Растр (нім. Raster):
1) у поліграфії — представлення графічної інформації за допомогою точок різної величини. При збільшенні такого зображення чіткіше і виразніше проявляється растр (зернистість), тому, на відміну від векторної графіки, таке зображення має найбільшу якість у натуральній (чи зменшеній) величині;
2) у системах обробки інформації — представлення зображень у вигляді бітових карт (bitmap). Бітова карта — елемент зображення певної точності (глибина, яскравість, колірність), представлений сукупністю точок з заданими характеристиками (глибина кольору, насиченість, колір). Р. може бути монохромний чи поліхромний. Обробка растрових зображень здійснюється растровими графічними редакторами.
Пі́ксель (іноді пі́ксел, англ. pixel, скорочено від англ. PICture'S ELement — елемент зображення) - найдрібніша одиниця цифрового зображення в растровій графіці. Він є неподільним об'єктом прямокутної (зазвичай квадратної) форми, що має певний колір. Будь-яке растрове комп'ютерне зображення складається з пікселів, розташованих по рядках і стовпцях. Якщо зображення збільшити, ви побачите ряди пікселів.
В статті використано матеріали вільної Вікіпедії http://uk.wikipedia.org/wiki/Векторна_графіка
Статтю підготував: студент 34 групи - Олексій Гноєвий
Немає коментарів:
Дописати коментар