Векторна графіка, може бути така ж реалістична, як і растрова. У доказ тому, погляньте, які візуальні шедеври можна складати з відрізків.
Якщо в растровій графіці ( растрова графіка ) базовим елементом зображення є крапка, то у векторній графіці - лінія. Лінія описується математично як єдиний об’єкт, і тому об’єм даних для відображення об’єкту засобами векторної графіки істотно менший, ніж в растровій графіці.
Векторна графіка описує зображення з використанням прямих і зігнутих ліній, званих векторами, а також параметрів, що описують кольори і розташування.
Векторизацією називається перевід растрового малюнка у векторне середовище. Цей процес вдало проходить для зображень із чіткими лініями креслення і т.д. При векторизації складних об'єктів розмір кінцевого файлу може бути збільшений у десятки і сотні разів, а сам процес може не призвести до гарних результатів.
(приклад векторизації)
Векторна графіка популярна через можливість масштабування об'єктів і зміну їх розмірів без яких-небудь втрат якості.
Векторна графіка у наш час досягла неймовірних висот. Як наочний приклад сказаному хотілося б привести найцікавіші роботи графічних дизайнерів, які більше схожі на фотографії.
Немає коментарів:
Дописати коментар